تبلیغات
انجمن مهندسان محیط زیست-خروجی92-دانشگاه بیرجند - رز آبی


انجمن مهندسان محیط زیست-خروجی92-دانشگاه بیرجند

طبیعت سالم , زندگی سالم , اندیشه ی سالم

اولین گل رز آبی واقعی در توکیو رونمایی شد

خبرگزاری یونایتدپرس به نقل از شرکت تولید کننده این گل گزارش داد، عرضه گل های رز آبی که تولید آنها ناممکن تصور می شد، توسط این شرکت صورت گرفت. روزنامه "دیلی تلگراف" گزارش داد، این گل ها اصلاح ژنتیکی یافته اند و ژنی به آنها پیوند زده شده است که ساخت رنگدانه های آبی را در گیاه تحریک می کند. مبتکر اصلی تولید رزهای آبی ، شرکت بیوتکنولوژی "فلوریجین" در "ملبورن" واقع در استرالیا است. این شرکت شعبه ای از یک شرکت ژاپنی به نام "سانتوری" است. دیلی تلگراف افزود: این شرکت امیدوار است، این گل های آبی رنگ، بازار جهانی به ارزش بیش از 300 میلیون دلار ایجاد کند.
در سال 1991 این گروه در یک رقابت سخت جهانی برای جداسازی ژن عامل تولید گل های آبی به موفقیت دست یافت و از آن زمان انواع گل های اصلاح شده ژنتیکی را در رنگ های طیف آبی تولید کرده است. پیش از این رزهای آبی را با رنگ کردن رزهای سفید تهیه می کردند. 
    

کارشناسان گل می گویند، سایر رزهای آبی با روش های متعارف پیوند زدن پرورش یافته اند، اما در رنگ این گل ها بیشتر رنگ بنفش وجود دارد. دیلی تلگراف نوشت: در "نمایشگاه بین المللی گل توکیو" علاوه بر گل های رز آبی، رزهایی به نمایش گذاشته شده اند که در تاریکی می درخشند.

این رزها از لحاظ ژنتیکی به گونه ای تغییر یافته اند تا در تاریکی بدرخشند.


نوشته شده در یکشنبه 27 تیر 1389 ساعت 11:06 توسط zahra afkhami نظرات | |


:قالبساز: :بهاربیست: