تبلیغات
انجمن مهندسان محیط زیست-خروجی92-دانشگاه بیرجند - تازه های علمی (محیط زیست)


انجمن مهندسان محیط زیست-خروجی92-دانشگاه بیرجند

طبیعت سالم , زندگی سالم , اندیشه ی سالم

باتری پرانرژی پاک

شاید یک تکه کاغذ مرطوب وشور چندان قابل توجه نباشد،اما دانشمندان از همین ترکیب بی اهمیت موفق به تولید باتری های جدیدی شده اند که انرژی قابل ملاحظه ای دارد.

اگر این تکه کاغذهای خیس و شور را بریده و روی هم کپه کنید،می تواتید از آنها انرژی زیادی به دست آورید.

با این ایده دانشمندان سوئدی یک باتری کاغذی نمکی اختراع کرده اند که تا یک ولت انرژی الکتریسیته تولید می کند.

شبیه سازی بال پروانه در ابعاد نانو

دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیا شیوه ای ابداع کرده اند که با کمک آن می توان ساختارهای ظریف زیستی از قبیل بال پروانه را در ابعاد نانو شبیه سازی کرد.مواد زیستی تولید شده به این شیوه می توانند برای ساخت ساختارهای نوری فعال مانند پخش کننده های نوری برای صفحه های خورشیدی مورد استفاده قرار گیرند.دانشمندان همچنین با تمرکز بر تولید این نوع از مواد زیستی قصد دارند تجهیزاتی با خواص نورافشانی تولید کنند.

از هوا آب آشامیدنی می گیرد!!!

یک مخترع 43ساله ی فرانسوی با ساخت دستگاه شگفت انگیزی موفق شد هوا را به آب تبدیل کند. به طوری که توربین بادی رطوبت هوا را جمع می کند و آن را به یک مخزن بزرگ انتقال می دهد ودر آن ذخیره می کند.سرمای این مخزن موجب می شود که رطوبت به آب تبدیل شود. سپس فیلتر های ویژه ای این آب را تصفیه کرده و به آب آشامیدنی تبدیل می کنند.

عشق شیمیایی پشه ها!!

پژوهشگران کانادایی با تحقیق بر روی گونه ای از پشه ها دریافتند که این حشرات برای تشخیص و انتخاب شریک زندگی خود تنها یک مولکول شیمیایی تهیه می کند.


نوشته شده در سه شنبه 29 تیر 1389 ساعت 08:57 توسط zahra afkhami نظرات | |


:قالبساز: :بهاربیست: