تبلیغات
انجمن مهندسان محیط زیست-خروجی92-دانشگاه بیرجند - آتش سوزی در جنگل های روسیه


انجمن مهندسان محیط زیست-خروجی92-دانشگاه بیرجند

طبیعت سالم , زندگی سالم , اندیشه ی سالم

ادامه آتش سوزی جنگل‌های روسیه به مسئله‌ای سیاسی تبدیل شد

خبرگزاری فارس: گسترش آتش سوزی در جنگل‌های مناطق مركزی روسیه كه نخستین قربانیان خود را نیز برجای گذاشته، رئیس جمهوری و نخست وزیر روسیه را وادار به واكنش و اقدامات سریع كرد.


به گزارش فارس به نقل از روزنامه «كامرسانت»، در پی وقوع آتش سوزی گسترده در جنگل‌های مناطق مركزی روسیه روز گذشته 779 كانون آتش سوزی در حال سوختن بود كه در اثر آن 26 نفر نیز جان خود را از دست دادند.
"دمیتری میدویدیف " رئیس جمهوری روسیه روز جمعه نشست فوق العاده‌ای با مقامات مسئول در زمینه مهار آتش و فایق آمدن بر عواقب این حادثه ترتیب داد.
رئیس جمهوری روسیه دولت را موظف نموده تا هر چه سریعتر همه اقدامات لازم برای مهار آتش سوزی را بكار بندد. وی همچنین از ارتش این كشور خواسته تا از تمامی امكانات خود برای مهار آتش سوزی استفاده كنند.
"ولادیمیر پوتین " نخست وزیر روسیه نیز خود به منطقه «نیژه گورادسك» عزیمت كرد تا از نزدیك از روند اطفاء حریق بازدید كند.
پوتین روز گذشته در جمع مصیبت دیدگان این آتش سوزی به آنها وعده داد كه تا پیش از فرارسیدن فصل زمستان منازل مسكونی بازسازی خواهد شد.
وی گفت: «بودجه لازم برای بازسازی مناطق آسیب دیده از آتش سوزی در اختیار مسئولان محلی قرار خواهد گرفت و آنها ساخت منازل مسكونی مردم منطقه را در اولویت قرار دهند.»
بر اساس اطلاعات وزارت حوادث غیر مترقبه روسیه، این آتش سوزی بیش از هزار واحد مسكونی را تخریب كرده و بیش از پنج هزار نفر بی خانمان شده‌اند. اقدامات ویژه‌ای به منظور كمك‌رسانی به خانواده های آسیب دیده در این حادثه در نظر گرفته شده است.
با وجود ادامه تقریبا یك ماه از وقوع آتش سوزی در مناطق جنگلی در مركز روسیه، خطر گسترش آتش افزایش یافته است، به گونه‌ای كه عواقب غیرقابل انتظار ناشی از آن ممكن است خسارات بسیار زیادی ببار آورد.


نوشته شده در سه شنبه 26 مرداد 1389 ساعت 09:46 توسط zahra afkhami نظرات | |


:قالبساز: :بهاربیست: