تبلیغات
انجمن مهندسان محیط زیست-خروجی92-دانشگاه بیرجند - توصیه‏هایی به مناسبت فصل سرد


انجمن مهندسان محیط زیست-خروجی92-دانشگاه بیرجند

طبیعت سالم , زندگی سالم , اندیشه ی سالم

اغلب گیاهان آپارتمانی نسبت به سرمای زمستان حساس هستند. بعضی از آنها می‏توانند در بهار و تابستان در فضای باز و محیط آرام زیر سایه درختان قرار بگیرند اما باید آنها را در پاییز به داخل ساختمان منتقل کرد.
برخی دیگر مانند انواع عَشَقه (پیچک) و پاپیتال قادرند زمستان را در پناه دیوارها استراحت
كنند.
در صورتی که بدانیم چه گیاهانی حساس و کدام یک مقاوم به سرما هستند به آسانی می‏توانیم آنها را از خطر سرمای زمستان محافظت کنیم.
علایم سرمازدگی:
• اگر سرما شدت نداشته باشد فقط رشد گیاه متوقف می‏شود اما در حالت‏های پیشرفته علایمی چون قهوه‏ای شدن حاشیه برگ‏ها و یا زردی کامل برگ‏ها را به دنبال دارد که در نهایت به مرگ گیاه می‏انجامد.
• افتادن غنچه‏های گل نیز ممکن است به دلیل سرد شدن هوا و تغییرات ناگهانی درجه حرارت باشد.
با توجه به فرا رسیدن فصل زمستان بهتر است نیازهای حرارتی گیاهان خود را شناخته و آنها را در محل مناسب قرار دهیم.
• انواع فیلودندرون، دیفن‏باخیا، کروتون، آناناس، پرسیاووشان، آنتوریوم، گل کاغذی، هویا و سانسویریا، را در محلی کاملاً گرم نگهداری کنید. (درجه حرارت مناسب برای این گیاهان در شب، 16 تا 19 و در روز 24 درجه سانتی گراد است.)
• کاج مطبق، درختچه‏ای حساس به سرماست. آن را به قسمت‏های داخل ساختمان منتقل کنید. ختمی ژاپنی درختچه کوچک و مناسب باغچه است اما در مناطق سرد در زمستان آسیب می‏بیند. این گیاه باید به گلدان منتقل شده و در داخل ساختمان نگهداری شود.
• اکیوبا، آکوروس و کفشک به گرمای خیلی زیاد احتیاج ندارند اما نباید در فضای باز قرار داشته باشند.
• حسن‏یوسف به سرما حساس است؛ آن را در پشت پنجره‏های آفتاب‏گیر قرار دهید و فقط در بهار و تابستان به زیر سایه درختان منتقل کنید
مطابق یک قاعده کلی اغلب گیاهان آپارتمانی باید زمستان را در داخل ساختمان بگذرانند.
گیاهانی که حتی در زمستان از سرما آسیب نمی‏بینند و به گیاهان باغچه‏ای مشهورند عبارتند از: بنفشه، داوودی، زرشک، نسترن، شمشاد، ترور، رزماری، اسطوخودوس، انواع رز، پیراکانتا، کوتونتاستر و یوکای باغچه‏ای.


www.parsiteb.com


نوشته شده در جمعه 5 آذر 1389 ساعت 23:11 توسط marjan mirhosseini نظرات | |


:قالبساز: :بهاربیست: